Teknolojik Atılımlar Sağlık Sektöründe Fark Yaratıyor

Teknolojik Atılımlar Sağlık Sektöründe Fark Yaratıyor

Bu haber 951 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Sağlık kuruluşları siber tehditlerden korunmak için gelişmiş güvenlik önlemleriyle donatılmış üstün performans sağlayan dizüstü cihazlara ihtiyaç duyuyor.

Sağlık sektörüne yönelik siber tehditler, son derece hassas kişisel bilgileri içeren tıbbi kayıtlar gibi hasta bilgilerinin güvenliğini büyük bir risk altına sokuyor. Uzmanlar, sağlık kuruluşlarının bu tehditleri ciddiye almaları ve mevcut haliyle istismar edilen siber güvenlik açıklarının bazı durumlarda hasta bakımını doğrudan etkileyebileceğinden sistemlerini bu tür tehditlere karşı korumaları gerekiyor.

Günümüzde sağlık kuruluşlarının cihaz filolarında ihtiyaç duyulan iki önemli gereksinimin güvenlik ve performans olduğuna dikkat çekiliyor. Güvenlik ayarlarının doğru bir şekilde yapıldığı doğru cihazları sağlık görevlilerinin kullanımına sunulan bu değişimin hasta sonuçları açısından da büyük bir fark yaratabilecek.

Yöneticilerin yüzde 86’sı ön saflardaki çalışanlarının gündelik karar alma süreçlerini iyileştirmek için içgörülere teknoloji aracılığıyla daha iyi erişmeleri gerektiğini görüyoruz. Sektör, bunun için güvenli bir iş ortağına ihtiyaç duyuyor. İşte bu noktada, özellikle bu tür ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmış Dynabook Portégé X30L-J, magnezyum kasası ile süper hafif taşınabilir bir cihaz olarak öne çıkıyor. Portégé X30L-K, kurumsal düzeyde şifreleme ve yüz tanıma özellikli kamerası ile üst düzey güvenlik ve üretkenlik için 11. Nesil Intel® Core™ işlemcilerle donatıldı. 906 gram ağırlığıyla dikkatleri üzerine toplayan cihaz, 14 saate kadar pil kullanım süresiyle uzun süre şarj etme ihtiyacı duyulmadan rahatça kullanılabiliyor. Buna ek olarak, Portégé X30L-K modeli ise 12. Nesil Intel® Core™ işlemcilerle çeşitli ihtiyaçlara cevap veriyor.

Mobil teknolojilerle doktorların teşhis koyma süresini kısaltmak mümkün

Dizüstü bilgisayarların yanı sıra mobil teknolojilerin kullanımının daha hızlı iletişim kanalları sunarken yanıt süresini de kısaltıyor. Video konferans araçları, doktorların uzaktan teşhis koyabilmelerine ve önerilerde bulunmalarına olanak tanıyarak aşırı yoğun hastanelerde hasta akışını azaltabilir. Bu, özellikle acil durumlarda, kronik durumların izlenmesinde, ameliyat sonrasında evde iyileşme sürecinde ve elbette COVID-19 salgınında kritik önem taşıyor. Diğer yandan dijital platformlar ise hem doktorlar hem de hastalar genelinde uygulama yönetimini kolaylaştırıyor ve verimliliğin artmasına yardımcı oluyor. Mobil uygulamalar hastaların reçetelerini takip etmelerini kolaylaştırırken giyilebilir cihazlar uzaktan tıbbi izlemeyi daha etkili hale getiriyor.

Siber güvenlik tehditlerinin giderek artmasıyla birlikte, sağlık sektörünün bir adım önde olması ve siber tehditleri dışarıda tutmak için kurumlarını doğru teknolojilerle donatması kaçınılmaz bir gerçek olarak öne çıkıyor. 

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

PEGASUS BANNER MG BANNER MC DONALD'S PENTİ İÇ GİYİM POLİSAN
POLİSAN CHAKRA ALIŞ GİDİŞ