Fırçasındaki Renk Armonilerini Tablolarına İlmek İlmek İşleyen Ressam; Julide Doğu

Fırçasındaki Renk Armonilerini Tablolarına İlmek İlmek İşleyen Ressam; Julide Doğu

Bu haber 6706 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Mürekkebi kurumayan bir yazar, resimleriyle farklı tarzlar yaratmış, bu kimliğiyle sanata değer katan çok yönlü olan sanatçı bir kişiliktir Julide Doğu. Dizelerindeki serbest anlatım tarzıyla okuyucuların, resimlerindeki detayları renk armonileriyle bütünleştiren sanatseverlerin ilgisini çekmeyi başaran çok yönlü bir sanatçıdır o..

Resim sanatını içtenlikle tuvale farklı bir tarzla aksettiren Julide Doğu tablolarındaki ince hatları sabır ve kararlılıkla tuvaline aktarma kabiliyetiyle büyük beğeni toplamış bir sanatçıdır.

Julide Doğu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul ona bazen gurur kazandıran bazen de hüzünler oluşturan bir şehirdir. İstanbul’un adını her terennümünde bu haleti ruhiye içinde bulmuştur kendisini..

Julide Doğu gerçek bir sanatseverdir. Sanatın yaklaşık her dalına ilgi duymuştur. Sanat hayatına da 51 yaşından sonra girerek ilgi duyduğu resim ve el sanatları alanında eğitim almış ve bu eğitimlerini hocalığa dönüştürerek pek çok öğrenci yetiştirmiştir. Bu zaman tünelinde sanat adına pek çok şeyi de benliğine sığdıran bir sanatçıdır. Muhtelif mekânlarda 10 resim sergisi açan Doğu başarılarını pek çok ödüllerle taçlandırmıştır.

Ayrıca ünlü bir Telekom firmasının Kıbrıs’ta bulunan platformunda ve İstanbul / Kartal’daki büyük bir alışveriş merkezinde tam iki yıl süresince hafta sonları seminer vermiştir. İşindeki başarılarla çok mutlu olduğunu belirten sanatçı azimli ve çalışmayı seven kadınların her yaşta ayakta kalabileceğini önemle vurgulayarak kendisinin bu konuda canlı bir örnek olduğunu belirtmeden geçmiyor.

Julide Doğu her insanın ruhunda onu destekleyecek bir ışığın mutlaka olduğunu ifade ederek kendi yüreklerinin dinlenmesi halinde bu başarıyı yudum yudum hissedilebileceğinin altını çizerek vurguluyor.

“Sanat ruhtan gelen bir oluşumdur. Sanatın her dalı evrenseldir. Sanata değer veren bütün toplumlar muasır medeniyet seviyelerine ulaşan ulus ve devletlerden oluşmaktadır.”

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

PEGASUS BANNER MG BANNER MC DONALD'S PENTİ İÇ GİYİM POLİSAN
POLİSAN CHAKRA ALIŞ GİDİŞ