Tuba Önder Demircioğlu’nun Yeni Sergisine Yoğun İlgi

Tuba Önder Demircioğlu’nun Yeni Sergisine Yoğun İlgi

Bu haber 1786 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Tuba Ağacı markası altında yer alan eserleriyle tanınan seramik ve heykel sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu’nun 13. kişisel sergisi “Present”, 14 Mayıs’ta Gama Gallery’de gerçekleşen ön açılışla sanatseverlerle buluştu. Açılışa İstanbul cemiyet hayatından pek çok ünlü isim katıldı.

30 yılı aşkın süredir porselen ve stoneware malzemelerinden yarattığı eserleri ile dünyanın önde gelen prestijli sanat organizasyonlarında yer alan Tuba Önder Demircioğlu’nun 50 parça eserinin yer aldığı Present sergisini Ayşegül Dinçkök, İzzet Öz, İnci Aksoy, Ayşe Torfilli Somer, İzi Kohen, Öner Kocabeyoğlu ve Erol Özmandıracı gibi isimler ziyaret etti. Sanatçı, duygu ve düşüncelerin insan bedenindeki yansımalarından esinlenerek hazırladığı yeni koleksiyonuyla, mutluluğu, gülmeyi, sevinmeyi ve anı keyifle yaşamayı sembolize ediyor.

Ming porselen ve stoneware çamuru gibi malzemelerle hazırlanan duvar heykellerinin öne çıktığı Present sergisinin yanı sıra Demircioğlu’nun mentorluk yaptığı 25 öğrencinin seramik eserlerinin yer aldığı ‘Black Sergisi’ de Gama Gallery’de eş zamanlı olarak sanatseverlerle buluştu.

Ziyaretçiler, 14 Haziran’a kadar sürecek olan sergileri keşfederken aynı zamanda çeşitli söyleşilere ve seminerlere de katılma imkanına sahip olacaklar.

 

“PRESENT” SERGİSİ

Sergi Alanı: 42 Maslak AVM, 5. Kat, Galeri 6 - 7

Adres: Maslak Ahi Evran Cad. No:6 Sarıyer / İstanbul

Tarih: 15 Mayıs - 14 Haziran 2024

Ziyaret saatleri: Pazar günleri hariç 12:00-19:00 arası

 

Tuba Önder Demircioğlu

 

1991 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat Dalı, Artistik Seramik Bölümü'nden mezun olan Demircioğlu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat Dalında Yüksek Lisans ve Sanatlar Yeterlilik eğitimini tamamladı. Demircioğlu, seramik sanatının daha iyi anlaşılması ve yaygınlaşması için belediyelerle çalışmalar yürütmekte ve kendi atölyesinde workshoplar ve seminerler düzenlemektedir. Genç Yetenekler Seramik Yarışması Sergileme Ödülü ve Genç Kuşak Seramik Sanatçısı Ödülü gibi pek çok ödüle layık görülen sanatçı, aynı zamanda Türk Seramik Derneği ve UKKSA danışma kurulu üyesidir. 2019 yılında dünyanın en seçkin sanat fuarlarından Art Miami’de Türk seramik sanatını temsil eden Tuba Önder Demircioğlu, kariyeri süresince dünyanın önde gelen prestijli ve saygın sanat organizasyonlarında eserlerini sergilemektedir. 

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

DEICMANN BANNER PEGASUS BANNER MG BANNER MC DONALD'S PENTİ İÇ GİYİM
POLİSAN CHAKRA ALIŞ GİDİŞ