Yazar Banu Yüksel’in Mitoman Hukukçu Bir Kadının Çarpık Yalanlarla Dolu Hikâyesini Anlattığı Kitabı “Esrarengiz” Ve Parçası “Mitoman”

Yazar Banu Yüksel’in Mitoman Hukukçu Bir Kadının Çarpık Yalanlarla Dolu Hikâyesini Anlattığı Kitabı “Esrarengiz” Ve Parçası “Mitoman”

Bu haber 6094 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

“MİTOMAN ”

 

Yazar BANU YÜKSEL’in kendisine dair yaşanmış bir olayı ironik bir kurgu ile anlattığı  kitabına hitaben yazılmış parçası “MİTOMAN” digital platformlarda..

 

Yazar Banu Yüksel’in “ Esrarengiz “ kitabı ve kitapla eş zamanlı çıkan kitabın konusunu yansıtan “Mitoman” parçası hem raflarda  hem de digital platformlarda yer alacak.  Azra’ ya ve mitomani hastalığına adanan, söz ve müziği Banu Yüksel tarafından yapılan parçanın aranjesi Mert Alp’ e ait.  Şarkı Banu Yüksel’ in kendi sesi ile seslendirilmiş…  Yazar Yüksel, gerçek hayatta bu Mitoman karaktere maruz kalmış olduğundan, şarkıyı ironi içeren bir gönderme olarak kullanmış ve şarkının eğlenceli ritmi ve en sonunda yazarın ve ailesinin gerçek kahkahaları ile biten finali, etkiye tepki modeli olarak kurgulanmış.

“Esrarengiz”  kitabında olduğu gibi her kitabının kendine has şarkısını yapan yazar Banu Yüksel, hikâyelerini ifade ederken notaları da kullanmak istemiş.

Yazar Banu Yüksel kitabı “Esrarengiz” ve eş zamanlı çıkan parçası “Mitoman” için

2021-2022 yılları arasında yaşanan ve ne yazık ki öncelikle eşim ve benim devamında da diğer aile fertlerimin maruz kaldığı gerçek bir olay. İnsanların öncelikle bilmediği konuların cahili olması ve ayrıca karşısındaki hukuk insanını önce dost sonra da tuttuğunu koparan bir profesyonel sanması ve en sonunda yarattığı vahim son. Elbette kitabın tamamı bizlerin başına gelen olayı anlatmıyor. Hikâyenin içine Türkiye’nin gündemini oluşturan pek çok önemli konuyu da kurguladım ki bu olaylar unutulmasın ve alınması gereken önlemler konusunda hep birlikte konuların takipçisi olabilelim” diyerek çevremizde söyledikleri yalana inanan çok insan olduğunu ve bu kişilik bozukluklarını anlamanın zor olduğunu ifade ediyor. Yüksel, her hikâyenin bir şarkısı olması gerektiğini düşünerek ironik sözlerle “Mitoman” parçasını yaptığını özellikle vurguluyor


MİTOMAN

“Evvel zaman içinde bir insanoğlu,

Heybesinde çeşitli yalanlar dolu,

Savuruyor hepsini herkese doğru,

Bilmiyor ki sonu hep dipsiz bir kuyu…

Bitmiyor ihanet, bitmiyor düşmanlık,

Dünyamızı belki kurtarır pişmanlık.

Yalan, yalan, yalan her şeyin yalan,

Talan, talan, talan ruhum hep talan,

Dolan, dolan, dolan kendine dolan,

Zaman, zaman, zaman ey mitoman…

 

Söz-Müzik: Banu YÜKSEL

Aranje: Mert ALP


Dr. Banu Yüksel

2019 yılında çocuk yaşlarda ebeveynlerin davranış biçimlerinden oluşan travmalarını ileri ki yaşlarda ki toksik ilişki sürdürme biçimine dönüşmesini konu alan “Derinden” kitabı ve 2021 yılında konsomatrislik yapan kadınların hayat gerçekliklerini konu alan sansa”syonel kitabı “Kimse Fahişe Doğmaz”’ ı yazan Banu Yüksel 3. Kitabı “Esrarengiz” ve şarkısı “Mitoman” ile yazarlık serüvenine devam ediyor.

 

Banu Yüksel 1975 yılında Çerkez bir ailenin ortanca çocuğu olarak İstanbul Kadıköy’de dünyaya gelmiştir. Uludağ Üniversitesi İşletme ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinde lisans eğitimi, Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalı ile Mersin Üniversitesi Kadın Araştırmaları Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimi almıştır. Ardından Conley Üniversitesinde Davranış Bilimleri doktorasını tamamlamıştır. 1996 yılından beri kurumsal hayatın içinde yönetim danışmanı eğitmen ve yönetim sistemleri baş denetçisi olarak görev yapmış olan Yüksel, bu konuların yanı sıra kamu ve özel sektöre yönelik olarak Liderlik, Stratejik Yönetim, Kurumsallaşma ve Kişisel Gelişim alanlarında eğitimler vermektedir.

Uzun yıllardır özellikle ihtiyaç sahibi kadınlara yönelik projeler gerçekleştiren Banu Yüksel,  pandemi döneminde zoom üzerinden oluşturduğu bir platform ile Türkiye genelinde pek çok kadına ulaşıp her Salı akşamı ücretsiz online eğitim ve seminerler organize ediyor.  Bu organizasyonlara pek çoğu tanınmış bilim ve sanat insanlarını davet ederek özellikle merak edilen ve öğrenilmek istenen konularda aracılık yapıyor.

Uzun bir süredir üniversite öğrencisi gençlere yönelik ücretsiz uzun dönemli Yönetici Yetiştirme Programları  ve kısa dönemli İş Hayatına Alıştırma eğitimleri düzenliyor.


ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

DEICMANN BANNER PEGASUS BANNER MG BANNER MC DONALD'S PENTİ İÇ GİYİM
POLİSAN CHAKRA ALIŞ GİDİŞ