Duayen Bankacı Bülent Şenver’den başarı öğütleri, hayat dersleri ve birbirinden ilginç anekdotlar...

Duayen Bankacı Bülent Şenver’den başarı öğütleri, hayat dersleri ve birbirinden ilginç anekdotlar...

Bu haber 5710 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Bülent Şenver tarafından kaleme alınmış tanınmış, başarılı olmuş değişik kesimlere mensup zirvedeki 148 ünlüden başarı öğütlerinin, güzel sözlerin, hayat dersleriyle dolu anıların bir araya getirildiği bu derleme her zaman okunabilecek ve sonraki kuşaklara bırakılabilecek nitelikte bir kitap...

Bu kitapta Sakıp Sabancı, Vehbi Koç, Bülent Eczacıbaşı, Feyyaz Berker, İshak Alaton, Nezih Demirkent, Üzeyir Garih gibi işadamlarının yanı sıra Süleyman Demirel, Rauf Denktaş ve Fatih Terim gibi liderlerin de başarılı olmak için önemsedikleri değerlerin ipuçlarını bulacaksınız.

Bülent Şenver, 8 Kasım 1950`de Ankara`da doğdu. Darüşşafaka Lisesi`ni bitirdikten sonra Robert Kolej Yüksek Kısmı`nın "Business Administration" Bölümü`ne girdi. Okulun adı Boğaziçi Üniversitesi olarak değiştirildikten sonra aynı okulun İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finans Bölümü`nden mezun oldu. Şenver, iş hayatına Arthur Andersen and Company Londra ofisinde başladı. 1985 yılında Uluslararası En¬düstri ve Ticaret Bankası`nın (Interbank) genel müdür yardımcısı oldu.

Aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi, Şenver`i yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak kabul etti. Bankacılık alanında İstanbul, Ankara ve İzmir`de çeşitli konferans ve seminerler verdi. Ayrıca Banka Bilanço Analizi adlı bir de kitap yazdı. 1987`de Pamukbank`ın genel müdürü oldu. Alman Kreiss Bank, Türkiye Genel Sigorta, Baytur İnşaat ve Taahhüt, Türk Henkel, Aksan, Pamuk Factoring ve Pamukbank Emekli Sandığı şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak da görev yaptı.

Türkiye Etik De¬ğerler Merkezi Vakfı (TEDMER) Kurucu Başkanlığı görevini de yapmış olan Şenver, genç liderler yetiştirmek için faaliyetlerde bulunmak amacıyla Türklider Merkezi`ni kurdu. Gençlere Mektup, Kulağınıza Küpe Olsun ve Banka Bilanço Analizi isimli kitapları yazan Bülent Şenver evli ve iki çocuk babasıdır.

Kitap Adı: Kulağınıza Küpe Olsun, Yazar: Bülent Şenver, Yayınevi: Remzi Kitabevi - Yayınevi Genel Dizisi, İlk Baskı Yılı: 2008, Dil: Türkçe, Barkod: 9789751412584

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

DEICMANN BANNER PEGASUS BANNER MG BANNER MC DONALD'S PENTİ İÇ GİYİM
POLİSAN CHAKRA ALIŞ GİDİŞ